Idealny wybór wyjazdów narciarskich
Wybierz region i hotel z menu:
Główna strona Jak rezerwować Kont@kt O nas Nasi Agenci Nasze dokumenty Strefa dla Agentów
zobacz także
Narciarski przewodik Alpy
Oglądasz:
Narciarski przewodnik Dolomity

Dolomity narty

Najpiękniejsze Dolomity
Nastok.pl Góry te to wspaniała sceneria dla sportów zimowych, mnóstwo słońca, gwarantowany śnieg, mieniące się kolorami szczyty górskie, panoramiczne trasy narciarskie oraz wyśmienita kuchnia i komfortowe hotele. Największe ośrodki narciarskie Gór Dolomitów położone są w ich części wschodniej, wszystkie objęte jednym wspólnym karnetem narciarskim Dolomitisuperski stanowią ogromny rejon narciarski o łącznej długości tras sięgającej 1200 km ! Znajdziecie tu tak znane ośrodki narciarskie jak słynna Sella Ronda, której okrążenie na nartach bez powtarzania żadnej trasy może zająć cały dzień, łączące się z nią siecią wyciągów i same w sobie stanowiące olbrzymie stacje narciarskie: Alta Badia i Val Gardena - jedne z najbardziej znanych w Europie. Lodowiec Marmolada sięgający ponad 3200 metrów nad poziom morza, znane i cenione w całym świecie ośrodki narciarskie w dolinie Fiemme, czy zimowa stolica włoch: Cortina d'Ampezzo znana z Olimpiady w 1956 roku, zwodów Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim oraz... z filmu "James Bond". Nieco dalej na północ znajdują się ośrodki Alta Pusteria oraz Plan de Corones nazywany z niemiecka Kronplatz. Rejony te to połączenie austriackiej dokładności (tutejsi mieszkańcy płynniej porozumiewają się po niemiecku niż po włosku), z włoską gościnnością, otwartością i ... słoneczną pogodą. Doskonale zorganizowana baza turystyczna, nowoczesne ośrodki narciarskie wybudowane z ogromnym rozmachem przyciągają turystów nie tylko z Europy. Na zachód znajduje się jeden z najbardziej popularnych wśród naszych rodaków ośrodków narciarskich: dolina Val di Sole. W Dolomitach znajduje się tutaj 360 km tras tworzących przekrój przez całe Alpy, dając możliwość zakosztowania zarówno jazdy na Lodowcu jak i poniżej granicy lasów. Znana z doskonałych tras, markowych sklepów i życia nocnego Madonna di Campiglio, chętnie odwiedzana przez Polaków Marilleva-Folgarida czy Tonale z lodowcem Presena.

Góry Dolomity to fantastyczna sceneria, która zachwyci każdego amatora górskich widoków. Miłośnicy sportów zimowych, a zwłaszcza nart (Dolomity) odnajdą tutaj dla siebie prawdziwy raj. Śnieg i energetyczne słońce, panoramiczne trasy, a przy tym cudowne widoki i kolorowe, zapierające dech szczyty górskie - to wszystko to, co gwarantują stoki narciarskie w Dolomitach.

Czytaj dalej... Dolomity - narty

Góry Dolomity to skupisko cudownych ośrodków narciarskich i znanych tras. Wschodnia część gór Dolomitów obfituje w największe i najciekawsze ośrodki narciarskie, które obejmuje jeden wspólny karnet narciarski Dolomitisuperski. Wśród tamtejszych ośrodków znajduje się słynna i znana przez wszystkich zapalonych narciarzy Sella Ronda - największa karuzela narciarska w Europie. Ten szlak narciarski pozwala przejechać cztery najsłynniejsze przełęcze - Passo Pordoi, Passo Campolongo, Passo Gardena oraz Passo Sella. Przejazd zajmuje tak naprawdę cały dzień, bowiem wszystkie wyciągi i trasy zjazdowe tworzą łączną długość wynoszącą prawie 60 kilometrów. Do dyspozycji narciarzy są też olbrzymie, jedne z najbardziej znanych w Europie stacje narciarskie, takie jak Alta Badia i Val Gardena. Obie stacje gwarantują prawdziwe wyzwania narciarskie. Alta Badia obejmuje 130 kilometrów różnorodnych i naśnieżanych tras oraz 52 wyciągi. Tamtejsze warunki sprzyjają narciarzom przez cały sezon, a zatem od końca listopada do nawet połowy kwietnia. Val Gardena to połączenie karuzelą narciarską stoków o łącznej długości 175 kilometrów. W dolinie Val Gardena znajdują się najsłynniejsze miejscowości narciarskie, takie jak Ortisei, Selva i Santa Cristina. Nieopodal, na północy, znajdują się ośrodki, takie jak Alta Apusteria oraz Plan de Corones, który z niemieckiego nazywany jest Kronoplatz. W tych rejonach, choć jeszcze należą one do Włoch, łatwiej porozumieć się po niemiecku aniżeli po włosku. Większość tamtejszych mieszkańców utożsamia się bowiem już z Austrią. Miłośnicy narciarstwa i zimowych sportów mają do dyspozycji rozbudowaną i świetnie zorganizowaną bazę turystyczną. Wszystkie zlokalizowane w tej części Dolomitów ośrodki narciarskie zostały wybudowane z ogromnym rozmachem, dzięki czemu odpowiadają one nawet najbardziej wymagającym gościom. Dalej - na zachód, znajduje się dolina Val di Sole. Jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane również przez polskich turystów i amatorów narciarstwa. Połączenie tras o łącznej długości około 360 kilometrów pozwala doświadczyć wspaniałych widoków i niezapomnianych przeżyć. Stoki w Dolomitach dają możliwość przejazdu zarówno na Lodowcu jak i poniżej granicy lasów. Nie sposób nie wspomnieć też o Lodowcu Marmolada - najwyższym szczycie południowo-wschodnich Alp, który zwykle nazywany jest "królową Dolomitów". Bezpośredni dostęp do znajdujących się tam stoków posiadają miejscowości Rocca Pietore, Sottoguda oraz Malga Ciapela.

Góry Dolomity - inne atrakcje

Góry Dolomity to nie tylko narty, ale też malownicze widoki, komfortowe hotele i wyśmienita włoska kuchnia. Niekwestionowaną atrakcją turystyczną jest tutaj helsiskiing - lot helikopterem nad masywem Lodowca Marmolady. Kolejna atrakcja to zimowa stolica Włoch - Cortina d'Ampezzo. Najsłynniejszy kurort włoski pozwala zorganizować coroczne igrzyska o puchar narciarski na stokach Stratofane. Co ciekawe w kurorcie tym nakręconych zostało wiele części filmu o Jamesie Bondzie. Nie sposób nie wspomnieć też o małym miasteczku Madonna di Campiglio położone w gminie Pinzolo (Góry Dolomity). Jest to nie tylko centrum sportów zimowych, ale także miasteczko znane z markowych sklepów i życia nocnego. Nasz portal zawiera różnorodne oferty jakie obowiązują w poszczególnych regionach Dolomitów. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi zawartymi tu informacjami.

Val di Sole
Val di Sole
zobacz naszą ofertę w tym regionie
Znajduje się tutaj 360 km tras tworzących przekrój przez całe Alpy, dając możliwość zakosztowania zarówno jazdy na Lodowcu jak i poniżej granicy lasów. Znana z doskonałych tras, markowych sklepów i życia nocnego Madonna di Campiglio, chętnie odwiedzana przez Polaków Marilleva-Folgarida czy Tonale z lodowcem Presena które połączono ostatnimi laty siecią wyjątkowo widokowych tras w Pontedilego. Dla poszukujących spokoju i alpejskiej atmosfery idealnym wyborem będzie zawieszone w górach maleńkie uzdrowisko Pejo gdzie w ubiegłym roku uruchomiono kolej linową na 3000 m, zjazd stąd należy do najbardziej widokowych we Włoszech.
Val di Fiemme
Val di Fiemme
zobacz naszą ofertę w tym regionie
Synna dolina Val di Fiemme - to jeden z najbardziej znanych i cenionych Włoskich ośrodków narciarskich otoczonych charakterystycznymi dla tego rejonu postrzępionymi szczytami Dolomitów. W skład Val di Fiemme wchodzi 5 ośrodków narciarskich: Alpe Cermis, Bellamonte - Alpe Lusia, Passo Lavaze, Passo Role i największe Ski Center Latemar, posiadających łącznie ponad 140 km doskonale przygotowanych tras narciarskich. Rejon ten to szczyci się wyjątkowo dobrze przygotowaną infrastrukturą wyciągów narciarskich, tras, schronisk i punktów gastronomicznych co sprawia iż coś dla siebie znajdą tutaj zarówno wytrawni narciarze bez wytchnienia szusujący od rana aż do późnego popołudnia jak i zwolennicy relaksu na stoku poszukujący chwili wypoczynku na tarasie słonecznym przy jednej z wielu restauracji na stokach Val di Fiemme.
Val di Fassa
Val di Fassa
zobacz naszą ofertę w tym regionie
Val di Fassa to jeden z największych i najlepiej zagospodarowanych pod względem infrastruktury dla narciarzy region Dolomitów. Jej perła to słynna Sella Ronda i lodowiec Marmolada. Idealne miejsce na ski pass DolomitiSuperSki ! Położenie hotelu daje możliwość korzystania z sieci wyciągów narciarskich w Canazei skąd rozpoczyna się słynna Sella Ronda - najwiękasza stacja narciarska Włoch - bez odpinania nart dotrzecie Państwo do takich jej części jak Val Gardena, Arabba, a przede wszystkim na słynną Marmoladę (najwyższy szczyt w Dolomitach około 3400 m n.p.m. pokryty lodowcem). Sella Ronda oferuje trasy dla wszystkich - dla początkujących i najmłodszych narciarzy znajdziemy tu kilka śnieżnych placów zabaw z taśmami wyciągowymi, zaś na rozległym terenie u podnóża góry Belvedere znajdują się liczne widokowe trasy idealne do nauki jazdy czy rodzinnych wypraw.
Val Gardena
Val Gardena
zobacz naszą ofertę w tym regionie
Val Gardena - dolina ta to jeden z najsłynniejszych ośrodków narciarskich Europy. O mających tutaj miejsce wydarzeniach głośno jest, kiedy na tutejszych stokach rozgrywane są mistrzostwa świata w konkurencjach szybkościowych. Kiedy reprezentacje krajowe nie ścigają się tutaj, na stoki wyjeżdża dziesiątki tysięcy narciarzy żądnych wspaniałego zimowego wypoczynku. Rzesze miłośników "Białego szaleństwa" rokrocznie wybierają Val Gardenę na miejsce swojego zimowego urlopu. Trudno się temu dziwić. Znajdziemy bowiem tutaj bogatą ofertę stoków dla narciarzy o każdych umiejętnościach. Dodatkowe atuty tego renomowanego kurortu to dobrze rozbudowana infrastruktura turystyczna, duża ilość dni słonecznych w ciągu roku, świetnie przygotowane trasy narciarskie, oraz piękne górskie krajobrazy
Kronplatz
Kronplatz
zobacz naszą ofertę w tym regionie
Nowoczesne wyciągi o wielkiej przepustowości, najnowocześniejsze metody utrzymania i pielęgnowania pokrywy śnieżnej oraz bardzo dobre zaplecze gastronomiczne, usługowe oraz rekreacyjne - to największe zalety tej znanej w świecie stacji narciarskiej, której olbrzymią zaletą jest też wyjątkowa atmosfera: grająca na stokach muzyka, zabawy, koncerty... Z pośród 105 km tras narciarskich każdy znajdzie coś dla siebie: począwszy od łagodnych i średnio trudnych tras narciarskich, przez bogate zaplecze dla snowboardzistów po wspaniałe trasy czarne - które zadowolą najbardziej wymagających amatorów białego szaleństwa.
SkiSafari
Dolomity Skisafari
zobacz naszą ofertę w tym regionie
Skisarafi Dolomity - to oferta dzięki której z jednego miejsca zobaczycie kilka regionów Dolomitów: Val Gardena, Alta Badia, Kronplatz oraz Plose. To jedne z największych i najbardziej znanych pięciogwiazdkowych stacji narciarskich Dolomitów. Sama Alta Badia to blisko 130 km tras narciarskich, wśród których znajdują się zarówno widokowe, długie trasy o niskiej i średniej trudności. Ale to nie wszystko, zobaczymy także Kronplatz, oraz Val Gardenę i oczywiście Sella Rondę. Na koniec odpoczniemy w Plose, będącą jedną z najbardziej widokowych stacji narciarskich w Dolomitach, ze szczytu rozpościera się wspaniała 360 stopniowa panorama Dolomitów. Przybywający tu narciarze z pewnością nie będą zawiedzeni również przygotowanymi trasami zjazdowymi
Civetta
Civetta
zobacz naszą ofertę w tym regionie
Civetta jej 90 km tras narciarskich to idealne miejsce na narciarski relaks wśród zapierających dech w piersiach widoków. Najważniejsze miejscowości ośrodka to Alleghe, Pescul, Palafavera, Pecol, Zoldo, Selva di Cadore łącznie jest tutaj 25 wyciągów i 90 km tras narciarskich o różnorodnej skali trudności które zadowolą zarówno amatorów pięknych widoków, rodziny z dziećmi jak i naprawdę wytrawnych narciarzy. Trasy narciarskie poprowadzono tutaj naprawdę widokowo stwarzając ośrodek narciarski którego widoki należą do najbardziej spektakularnych i zapierających tech w piersiach, a liczne bary, restauracje przy stokach i szerokie trasy sprawiają iż miejsce to uchodzi za najlepszą rodzinną stację narciarską. Popularnością cieszy się oświetlona trasa w Palafavera, a naprawdę zaawansowani narciarze będą mogli poszaleć na stokach Monte Fertazza.
Alta Pusteria
Alta Pusteria
zobacz naszą ofertę w tym regionie
Nowoczesne stacja w północnych Dolomitach, o niezwykle malowniczym położeniu, super nowoczesnej sieci wyciągów i najnowocześniejszych metodach utrzymania i pielęgnowania pokrywy śnieżnej. Bardzo dobre zaplecze gastronomiczne, usługowe oraz rekreacyjne to z pewnością ogromne zalety tego ośrodka narciarskiego. Tutaj możecie połączyć narciarskie szaleństwo z szaloną zabawą, muzyką oraz doskonałą słoneczną pogodą. Alta Pusteria gwarantuje malownicze i niezatłoczone stoki narciarskie, to właśnie tutaj znajduje się jedna z najpiekniejszych tras w Dolomitach - czerwona trasa z Mont Elmo. Narty w Alta Pusteria to relaks w pełnym tego słowa znaczeniu oraz niezapomniane widoki i atmosfera.
Marmolada
Marmolada / Adabba
zobacz naszą ofertę w tym regionie
Malga Ciapela - miejscowość położona u stóp słynnego lodowca Marmolada (najwyższy szczyt w Dolomitach około 3400 m n.p.m. pokryty lodowcem). Stąd rozpoczynają się wyciągi i trasy na lodowiec Marmolada który siecią wyciągów łączy się ze słynną Sella Ronda - największa stacja narciarska Włoch - bez odpinania nart dotrzecie Państwo do takich jej części jak Val Gardena, Arabba, Alta Badia. Wytrawni, zaawansowani narciarze z pewnością nie będą zawiedzeni zjazdami z Marmolady oraz z tras z Arabby, czy samą trasą wokół masywu Sella, 50 kilometrowym szlakiem - którym okrążenie Selli bez powtarzania dwukrotnie żadnej z tras zajmie cały dzień. Coś dla siebie znajdą tutaj również snowboardziści - znajdują się tutaj kilka snow-parków, istnieją również możliwości uprawiania zjazdów off-piste.
Cortina
Cortina d'Ampezzo
zobacz naszą ofertę w tym regionie
Zimowa stolica Włoch, ekskluzywne miejsce wypoczynku zimowego gdzie co rok goszczą gwiazdy kina, politycy i najbogatsi tego świata, miejsce znane z Zimowej Olimpiady w 1956 roku, zwodów Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim. Narciarsko Cortina to setki kilometrów tras narciarskich - zarówno dla zupełnie początkujących narciarzy jak i dla wytrawnych miłośników białego szaleństwa których zadowolą trasy na których rozgrywa się zawody Pucharu Świata. Cortina d'Ampezzo obejmuje tak duże stacje, jak: Passo Falzarego, Tofana, Socrepes, Faloria i Passo Tre Croci, podczas tego wyjazdu szusowali będziemy również po jednym dniu w stacjach narciarskich Auronzo i Misurina. Do dyspozycji Państwa 55 nowoczesnych wyciągów, 140 km wspaniałych widokowych tras narciarskich. Dolne stacje 1224 m.n.p.m, górne stacje 3243 m.n.p.m.
Paganella
Paganella
zobacz naszą ofertę w tym regionie
Leży na płaskowyżu, sprawia to iż jest to jedna z najbardziej widokowych stacji narciarskich, krajobrazy naprawdę zapierają tutaj dech w piersiach a góry tworzą niesamowite kształty. Tras narciarskich jest to około 60 km, poprowadzono je do około 2.200 m nad poziom morza i są obsługiwane przez nowoczesną sieć wyciągów (zupełnie nie ma tutaj orczyków). Trasy to głównie czerwone i niebieskie (jest i kilka czarnych), długie i widokowe zjazdy dochodzą nawet do 7 km długości. Wiele tras przygotowano dla dzieci a na stokach znajdziecie tutaj wiele restauracji i pubów z muzyką. Zaletą jest też fakt że poza okresem noworocznym jest tutaj zupełnie pusto, nie tylko nie ma kolejek do wyciągów ale i często można znaleźć się samemu w otoczeniu gór.
San Martino Castrozza
San Martino
di Castrozza

zobacz naszą ofertę w tym regionie
San Martino di Castrozza - dzięki swojemu położeniu wraz z otaczającymi szczytami Pale di San Martino tworzy bajkową niemal scenerie. W skład ośrodka wchodzą dwie stacje narciarskie: San Martino di Castrozza i położona wyżej na przełęczy - Passo Rolle. Znajdziecie tu Państwo ponad 60 km świetnie przygotowanych tras narciarskich z pośród których przeważają widokowe trasy o średnim poziomie trudności ale coś dla siebie znajdą tu również zupełnie początkujący oraz wytrawni narciarze (łącznie znajdują się tu 23 wyciągi narciarskie, w tym 3 kabinowe i aż 15 krzesełkowych). Dla narciarzy licznie przybywających w te strony przygotowano świetną infrastrukturę zarówno na stokach (ski-puby, restauracje), jak i pobliskich miejscowościach gdzie liczne restauracje i puby należą do najlepszych w Dolomitach.
San Martino Castrozza
Alta Badia
zobacz naszą ofertę w tym regionie
To jedna z największych i najbardziej znanych pięciogwiazdkowych stacji narciarskich Dolomitów. Sama Alta Badia to blisko 130 km tras narciarskich, wśród których znajdują się zarówno widokowe, długie i łatwiejsze trasy, jak i znane rozgrywanych tutaj zawodów Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim, doskonale przygotowanych i utrzymanych tras dla zaawansowanych narciarzy. Ale to nie wszystko - Alta Badia łączy się siecią wyciągów z dysponującą około 500 km tras narciarskich "area Sella Ronda". Najbardziej znane miejscowości Alta Badia to Corvara, La Villa i San Cassiano, pełne restauracji, sklepów i całego zaplecza niezbędnego dla narciarzy. W Alta Badia każdy znajdzie trasy odpowiednie dla siebie, zadowoleni widokowych i długich łagodnych tras będą zarówno rodziny z dziećmi, jak i amatorzy narciarstwa i relaksu, niezapomniane widoki i różnorodność tras sprawią iż nie będą nimi znudzeni nawet wytrawni narciarze, ci ostatni zadowoleni będą również z pucharowych tras o dużym stopniu trudności oraz miłośnicy narciarskich wypraw którzy mogą tu szusować codziennie na innych niż dnia poprzedniego trasach poznając najciekawsze zakątki Dolomitów i najlepsze ośrodki narciarskie, Alta Badia łączy się bowiem ze słynną.

biuro podróży
NaStok.pl Royal Travel Sp. z.o.o.
31-142 Kraków, Krowoderska 32
tel. 12 311 24 50

mob. 508 335 218
mob. 570 373 686
e-mail: biuro@nastok.pl
biuro@royal.travel.pl

 

Strefa Klienta Strefa Klienta
sprawdź szczegóły swojej rezerwacji i płatności
Biała Linia
index
linia autokarowa w Alpy
Rozkład lotów
index
linia lotnicza w Alpy
Na własne oczy!
Na własne oczy
- Kamery na żywo
- Prognoza pogody
- Bezpieczeństwo na stoku
- Polityka Jakości
- Nasze dokumenty
Alpejska Familiada
Wyjazdy dla rodzin z całodzienną
opieką i szkoleniem narciarskim dla dzieci 5-14 lat
Alpejskie Przedszkole
Wyjazdy dla rodzin
z dziećmi 3 - 4 lata

Jak zapłacić
Kliknij tutaj aby zobaczyć jak szybko i bezpiecznie zapłacić za swoje narciarskie Szaleństwo !
jak zap³aciæ za wyjazd